Results

Download
No. Last Name First Name Team YoB Nat. Class Start time
183 KÜNZEL Ben DH Generations 2010 GERGER Boys U13 12:00:00
194 PUTZER Alex SUMMIT 2010 ITAITA Boys U13 12:00:30
195 PRA?EK Jakob Kamplc Racing Team 2010 SLOSLO Boys U13 12:01:00
226 EDER Sebastian 2010 AUTAUT Boys U13 12:01:30
218 DONATH-FRANKE Lino Team OAK Trails 2010 GERGER Boys U13 12:02:00
206 SALDEN Luc Bikedoctor 2010 NEDNED Boys U13 12:02:30
201 LAMKA Ben OAK Trails Gera 2010 GERGER Boys U13 12:03:00
200 KENNEDY Jamie Callaghan Racing 2010 IRLIRL Boys U13 12:03:30
199 HUBER Jonas Freebikers Weinstadt 2010 GERGER Boys U13 12:04:00
208 ZUZIAK Frederik EJW Baltmannsweiler 2010 GERGER Boys U13 12:04:30
217 HELL Florian Schwaiger Racing Team 2011 AUTAUT Boys U13 12:05:00
214 TOTH Levente Rad Company Racing Team 2011 HUNHUN Boys U13 12:05:30
197 CIOCE Nevio 2010 GERGER Boys U13 12:06:00
224 PAINTA Borys 2010 POLPOL Boys U13 12:06:30
225 AMORT Justin 2011 ITAITA Boys U13 12:07:00
212 ORLANDI Giacomo Nazzanhell 2010 ITAITA Boys U13 12:07:30
219 GODIN Lubin VC Les Gets 2011 FRAFRA Boys U13 12:08:00
207 MONTI Matteo Blackcrewdh 2011 ITAITA Boys U13 12:08:30
196 SCHEERER Valentin Team DHM RookieRockets 2010 GERGER Boys U13 12:09:00
202 KRAUS Vincent 2010 GERGER Boys U13 12:09:30
185 WEBB Theodor 2011 DENDEN Boys U13 12:10:00
215 STOFFELS Max RADFÜCHSE BÜREN 2011 GERGER Boys U13 12:10:30
204 MATTIVI Federico 3 STARS A.S.D. - ALESSIBICI 2011 ITAITA Boys U13 12:11:00
213 CONTE Giovanni PAGANELLA OUTDOOR ACADEMY 2011 ITAITA Boys U13 12:11:30
216 HÖLLER Max Radsportclub Wolfgangsee 2010 AUTAUT Boys U13 12:12:00
190 RAPP Nick-Lenny mr20 / Mountainbike Rennsport 2020 Karlsruhe 2010 GERGER Boys U13 12:12:30
290 JENEWEIN Raphael VPACEBIKES KIDS Team 2010 AUTAUT Boys U13 12:13:00
189 SCHALLMEIER Paul TSG Leutkirch 2011 GERGER Boys U13 12:13:30
198 WALTENSDORFER Leon Team Gravigy 2010 AUTAUT Boys U13 12:14:00
188 SCHREIBER Finn RMC Obwalden 2011 GERGER Boys U13 12:14:30
203 MARCHETTO Riccardo 3 STARS . - ALESSIBICI 2010 ITAITA Boys U13 12:15:00
193 BERGER Valentin Pinzgabikers 2010 AUTAUT Boys U13 12:15:30
186 NIEDZIELA Szymon GoBike pro 2010 POLPOL Boys U13 12:16:00
205 DE VAUX Ruben Antur Stiniog Race Team 2010 GBRGBR Boys U13 12:16:30
210 TOOMER Charlie Kev Factory Racing 2010 GBRGBR Boys U13 12:17:00
223 WEIBEL Dominik 2010 HUNHUN Boys U13 12:18:00
191 O SEALBHAIGH Diarmuid Callaghan Racing 2011 IRLIRL Boys U13 12:19:00
182 VENDER Riccardo Centro Bike Val di Sole 2010 ITAITA Boys U13 12:20:00
184 SCHNEEBERGER Emric 2011 SUISUI Boys U13 12:21:00
181 LAVERGNE Juliano Gen-S 2010 FRAFRA Boys U13 12:22:00
222 SIMPSON Reid 2011 GBRGBR Boys U13 12:23:00
102 GEYER Gioia Mini Hofbraeuhaus Muenchen 2009 GERGER Girls U15 12:27:00
101 KROHN Lina Radlager Racing Team 2008 GERGER Girls U15 12:27:30
99 TEUBER Josefine MCM Gravity Racing 2008 GERGER Girls U15 12:28:00
104 STERGAR Eva Zala Spank Team Maribor 2008 SLOSLO Girls U15 12:29:00
97 SCHALLMEIER Nele TSG Leutkirch 2008 GERGER Girls U15 12:30:00
100 BERGER Amelie Pinzgabikers 2008 AUTAUT Girls U15 12:31:00
95 JENSEN Rosa Marie Gen-S 2008 DENDEN Girls U15 12:32:00
98 FRENER Lina Team Propheus 2008 AUTAUT Girls U15 12:33:00
96 ZIERL Rosa DH TEAM TIROL 2008 AUTAUT Girls U15 12:34:00
173 HURTA STEPAN X-RIDE TEAM RACING LEŠNÁ 2008 CZECZE Boys U15 12:38:00
111 OTTO Jim VPACE Kids Team 2009 GERGER Boys U15 12:38:30
150 DEVAUX Nathan Antur Stiniog Race Team 2008 GBRGBR Boys U15 12:39:00
167 CEH Miha Spank šola 2008 SLOSLO Boys U15 12:39:30
174 PICHLER Florian 2009 AUTAUT Boys U15 12:40:00
133 INGRISCH Nicholas Fahrrad Böttcher Racing Team 2009 GERGER Boys U15 12:40:30
163 PERNER Florian RC WSV Schladming 2008 AUTAUT Boys U15 12:41:00
178 NAGY Patrick 2009 AUTAUT Boys U15 12:41:30
162 RAJHER Filip Bosch Black Hole Enduro Team 2008 SLOSLO Boys U15 12:42:00
148 GOOSEN SEBASTIAN 3 STARS . - ALESSIBICI 2009 ITAITA Boys U15 12:42:30
155 FRITSCH Sandro GRAVITY-ROOKIES.AT 2008 AUTAUT Boys U15 12:43:00
176 KUSIAK Bartosz 2008 POLPOL Boys U15 12:43:30
168 ZIZEK Ziga SPANK TEAM MARIBOR 2008 SLOSLO Boys U15 12:44:00
132 FEHLEISEN Christoph SENDERS Academy 2008 AUTAUT Boys U15 12:44:30
145 MÜNCH Nico Mini Hofbräuhaus München 2009 GERGER Boys U15 12:45:00
126 VAN DE HATERD Kilian Giant Germany Offroad Team 2008 GERGER Boys U15 12:45:30
135 DALLAPE Samuele ASD TRENTINO DH RACING 2009 ITAITA Boys U15 12:46:00
172 MACHALA Jakub X-Ride Team Racing Lešná 2008 CZECZE Boys U15 12:46:30
154 O SEALBHAIGH Finn Callaghan Racing 2008 IRLIRL Boys U15 12:47:00
170 PROCHÁZKA Nicholas M. TERRAPRO RACING 2009 CZECZE Boys U15 12:47:30
180 ERNSTBERGER Sebastian 2009 GERGER Boys U15 12:48:00
141 GOBLI Stefan gobli 2008 AUTAUT Boys U15 12:48:30
119 WOLLENWEBER Bennet Jonito Junior Team / Deisterfreunde 2008 GERGER Boys U15 12:49:00
121 PAULSEN Per SENDERS Academy 2008 GERGER Boys U15 12:49:30
161 FÖLDI Márton Rad Company Racing Team 2008 HUNHUN Boys U15 12:50:00
125 KÖSTLER Noah BSS Devo Team 2009 GERGER Boys U15 12:50:30
144 OLSSON Viktor Downhill Verein Tirol 2009 AUTAUT Boys U15 12:51:00
293 HAAG Gian-Luca RVS_Racing - SendersAcademy 2009 GERGER Boys U15 12:51:30
156 PAVLITSCHKO Franz Fahrrad Eberhardt / RSV Adler 2009 GERGER Boys U15 12:52:00
140 MANKE Josef Bikeclub Leogang 2009 GERGER Boys U15 12:52:30
143 JANEŠÍK Juraj CK Stupava 2009 SVKSVK Boys U15 12:53:00
149 SCHAAL Cosmo AAL-Racing 2008 GERGER Boys U15 12:53:30
114 SCHALLMEIER Theo TSG Leutkirch 2009 GERGER Boys U15 12:54:00
138 PIKA? Daniel Ck Stupava 2008 SVKSVK Boys U15 12:54:30
117 BOBAN Toma Vuk BK Opusteno 2009 CROCRO Boys U15 12:55:00
134 HINTERHOLZER Luis radUNION St.Johann in Tirol 2008 AUTAUT Boys U15 12:55:30
118 KELCH Lars Ole BSS Devo Team 2009 GERGER Boys U15 12:56:00
291 SCHUBNELL Simon GRAVITY GROMS Bikepark Brandne 2008 GERGER Boys U15 12:56:30
137 OBERTÁŠ Filip CK Stupava 2008 SVKSVK Boys U15 12:57:00
112 VALLASTER Luis Gravity Groms Brandnertal 2008 AUTAUT Boys U15 12:57:30
120 GIEHL Max Vpacekids 2008 AUTAUT Boys U15 12:58:00
122 TANDARA Richard CTM Racing Team 2009 SVKSVK Boys U15 12:58:30
157 BRIZIN Sacha FURIOUS BICI CLUB 2009 FRAFRA Boys U15 12:59:00
175 SCHOIBL Felix 2008 AUTAUT Boys U15 12:59:30
171 GODIN Léo VC Les Gets 2009 FRAFRA Boys U15 13:00:00
300 GUTSCH Christoph . 2008 AUTAUT Boys U15 13:00:30
142 FRITSCH Aris GRAVITY-ROOKIES 2008 AUTAUT Boys U15 13:01:00
108 SEGATTINI Diego 2008 GERGER Boys U15 13:01:30
131 VAN DUYSE Briek Van Moer logistics cycling team 2008 BELBEL Boys U15 13:02:00
109 BERGEN Lenn Jonito Junior Team 2008 GERGER Boys U15 13:02:30
136 WAIBL Moritz young guns bike union 2009 AUTAUT Boys U15 13:03:00
110 HIEBAUM Florian radUNION St.Johann in Tirol 2008 AUTAUT Boys U15 13:03:30
106 SCHNEEBERGER Raoul 2008 SUISUI Boys U15 13:04:00
105 JUNGABERLE Moritz 2008 GERGER Boys U15 13:04:30
124 BLOCH Jannis Fahrrad Eberhardt Racing 2008 GERGER Boys U15 13:05:00
128 FASL Felix Radsportteam Ried 2008 AUTAUT Boys U15 13:06:00
152 ŽVEGLA Max Bikehanic – 20 Chocolate 2008 SLOSLO Boys U15 13:07:00
123 SCHMIDINGER Paul Bikesport RC Kremstal 2008 AUTAUT Boys U15 13:08:00
151 KALINŠEK AŽBE BIKEHANIC - 20CHOCOLATE 2008 SLOSLO Boys U15 13:09:00
159 KLAUSMANN Levin Klausmann Suspension /Propain 2008 GERGER Boys U15 13:10:00
93 KADLECOVÁ Karolína X-RIDE TEAM RACING LEŠNÁ 2006 CZECZE Girls U17 13:15:00
92 FISCHER Nelly Jo Radlager Racing Team 2007 GERGER Girls U17 13:16:00
94 DUDEK Amelia 2006 POLPOL Girls U17 13:17:00
26 THORNAGEL Levin RV Union 1886 Nürnberg 2006 GERGER Boys U17 13:21:00
32 DÜRNBERGER Jonas ARBÖ Popaflo Freistadt 2007 AUTAUT Boys U17 13:21:30
33 VENTER Linus Bayeride e.V. 2006 GERGER Boys U17 13:22:00
88 KAPALLA Lukas 2007 GERGER Boys U17 13:22:30
5 VOGL Oliver DH TEAM TIROL 2007 AUTAUT Boys U17 13:23:00
19 BÖHM Felix DJK Pressath 2006 GERGER Boys U17 13:23:30
41 HOCHLEITNER Florian Do-Biker Bruck/Mur 2006 AUTAUT Boys U17 13:24:00
68 HARWART Tom Aurelius 2006 GERGER Boys U17 13:24:30
79 HEINEN Maximilian MaxOil 2007 GERGER Boys U17 13:25:00
58 OBERSCHNEIDER Rudolf Bikeclub Leogang 2007 AUTAUT Boys U17 13:25:30
45 VAJNHANDL Urban SPANK TEAM MARIBOR 2006 SLOSLO Boys U17 13:26:00
47 SCHRÖDER Maximilian Team Pfälzer Land 2006 GERGER Boys U17 13:26:30
86 SMOLKA Ronald mr20 Karlsruhe 2006 GERGER Boys U17 13:27:00
23 DONINGER Jonas Radlager Racing Team 2006 GERGER Boys U17 13:27:30
57 MEERSTADT Boudewijn ProBikeTrip Downhill Racing team 2007 NEDNED Boys U17 13:28:00
60 MESCHEDE Lennox 2006 GERGER Boys U17 13:28:30
30 ŠKEDELJ An ŠD Sveti Jurij 2006 SLOSLO Boys U17 13:29:00
18 FREIHOLZ Maddox HMC-Singen e.V. 2007 SUISUI Boys U17 13:29:30
3 SCHMÖLZER Jamie Trail Monkeys Osttirol 2007 AUTAUT Boys U17 13:30:00
66 HOCHSTEINER Nico Team Ässwischer 2007 GERGER Boys U17 13:30:30
25 ARNOLD Jonas Bikeclub Leogang 2007 AUTAUT Boys U17 13:31:00
289 BAUMGARTNER Tobias 2006 AUTAUT Boys U17 13:31:30
27 FELLER Lukas BMX Race Team Ingolstadt 2006 GERGER Boys U17 13:32:00
64 KURZ Jannik 2006 GERGER Boys U17 13:32:30
35 TÄUBEL Jonas Bikeclub Leogang 2007 AUTAUT Boys U17 13:33:00
20 VARACKA Daniel KELLYS FACTORY TEAM 2006 SVKSVK Boys U17 13:33:30
7 WEIDELENER David 2007 GERGER Boys U17 13:34:00
17 BORN Tim 2006 GERGER Boys U17 13:34:30
53 VAŠEK Sebastian X-Ride Team Racing Lešná 2006 CZECZE Boys U17 13:35:00
69 KRUSE Luis Senders Academy 2006 GERGER Boys U17 13:35:30
59 LEHM Nevio Lehm Bikes 2006 GERGER Boys U17 13:36:00
29 VAN VLIMMEREN Kyano . 2007 NEDNED Boys U17 13:36:30
24 PLETZENAUER Paul Bikeclub Leogang 2007 AUTAUT Boys U17 13:37:00
11 WALKER Tommy 2007 GBRGBR Boys U17 13:37:30
8 SCHUMACHER Johann Bike Components / Santa Cruz 2007 GERGER Boys U17 13:38:00
61 DÖLKER Matteo 2006 GERGER Boys U17 13:38:30
34 WITTENZELLNER Max Bayeride e.V. 2007 GERGER Boys U17 13:39:00
21 HLOBIL Michal CK Stupava 2007 SVKSVK Boys U17 13:39:30
36 GALL Samuel Bikepark Albstadt Racing 2007 GERGER Boys U17 13:40:00
71 TREICHEL Carlos RTP Racing 2006 GERGER Boys U17 13:40:30
56 SCHÜTZ Fabrizio 2006 SUISUI Boys U17 13:41:00
67 WALL Lenny Fahrrad Eberhardt Racing 2006 GERGER Boys U17 13:41:30
87 DANKLMAIER Florian 2006 AUTAUT Boys U17 13:42:00
65 WITT Gabriel 2006 GERGER Boys U17 13:42:30
22 BRANDAUER Gregor Bikeclub Leogang 2007 AUTAUT Boys U17 13:43:00
62 LEINING Finn Jonito Junior Team 2007 GERGER Boys U17 13:43:30
49 PETERSON Mark Valga Motoklubi 2006 ESTEST Boys U17 13:44:00
48 GRANGETTO Giovanni Trentino DH Racing 2007 ITAITA Boys U17 13:44:30
39 LACHKOVI? Jakub Ck Stupava 2006 SVKSVK Boys U17 13:45:00
2 ELSNER Nick NOElsE freeride 2006 GERGER Boys U17 13:45:30
54 BECKER Max 2006 GERGER Boys U17 13:46:00
72 RINDSCHWENTNER Finjas CUBE Store Eisenach By Bike Se 2006 GERGER Boys U17 13:46:30
46 RULLIS Patriks Pauls Tandemsdh 2006 LATLAT Boys U17 13:47:00
6 HASSFELD Elias Schwobaracing Sc Korb 2006 GERGER Boys U17 13:48:00
9 MÜLLER Max Max-Mueller.Bike 2007 GERGER Boys U17 13:49:00
63 MAY Arved SC Korb e.V. 2007 GERGER Boys U17 13:50:00
12 APRO Botond 2006 HUNHUN Boys U17 13:51:00
40 HÚŠ? Kryštof CYKLO KRYSTYNÍK RACING TEAM 2006 CZECZE Boys U17 13:52:00
52 ALRAN Max X1 RACING 2007 FRAFRA Boys U17 13:53:00
31 MÄEUIBO Riko AP/saglab racing team 2007 ESTEST Boys U17 13:54:00
42 HUTER Mike Gamux Factory Racing 2006 SUISUI Boys U17 13:55:00
1 HAUSER Christian 3stars - Alessibici 2006 ITAITA Boys U17 13:56:00
51 ALRAN Till X1 RACING 2007 FRAFRA Boys U17 13:57:00